Putování lázeňským trojúhelníkem 23.-27. září 2018

29.09.2018 15:05
  V neděli 23. září se nás sešlo v Mostě na nádraží 14 účastníků oproti hlášeným 15, paní Andělová odřekla ráno kvůli zdravotním problémům. Dojeli jsme vlakem do Lázní Kynžvart, odkud to bylo cca 1,5 km po silnici k zámku, kde jsme měli ubytování v zámecké hájovně. Tu jsme měli celou pro sebe - 4 pokoje + společnou vybavenou kuchyni. Vydali jsme se na prohlídku krásného zámku a jeho okolí, na večer byl hlášený velký vichr, který se ale nekonal, nicméně byla večer krátká bouřka, při které vypadávala elektřina, ale i tak jsme strávili příjemný večer.
V pondělí ráno už bylo znát silné ochlazení, vydali jsme se na prohlídku Kynžvartského okolí - Kynžvartský kámen 6 m vysoký a prameny: společný Viktor a Helena, pak Richard, o něco dále Tereza a Devátý pramen, který jsme museli hledat, cesta k němu byla zarostlá, pak na ještě vzdálenějším místě prameny Jezevčí, Liščí a Kančí. Během dne se střídal déšť se sluncem, v Kynžvartu není žádná funkční hospoda, ale našli jsme tam velmi příjemnou kavárnu.
V úterý už nepršelo ani nefoukal vítr, ale teplota byla hodně nízká, přišly vhod rukavice a čepice. Vydali jsme se do kopce přes zříceninu Kynžvartského hradu, Vyské Mýto ve výšce 904 m a Hvězdu do Kladské. Už cestou jsme potkali Černý rybník (rašelinný), v Kladské pak NS kolem Kladského rybníku a mezi Horním a Dolním Bahňákem. Někteří jsme se vydali i na prohlídku Domu Slavkovského lesa. Oběd byl v příjemné Myslivecké hospůdce. Zpět na ubytování pak autobusem s přestupem v Mariánských lázních.
Ve středu ráno nás při vyhlédnutí z oken uvítala místy jinovatka, ale během dne se oteplilo a procházka Mariánskými Lázněmi byla velmi příjemná. Od nádraží lázeňským parkem přes vyhlídku a daňčí oboru na Krakonoš, kde je vedle původního hotelu nový, mezi nimi pískovcové sochy a opodál park Boheminium s miniaturami našich hradů a zámků, který jsme obhlídli jen přes plot. Oběd jsme si dali v novějším hotelu Krakonoš, kde byla obsluha s ruským přízvukem a velmi laxním přístupem k obsluze. Pak už jsme prošli kolem rozhledny Hamelika a pospíchali jsme ke zpívající fontáně, aby nám neuteklo představení s hudbou a zpěvem Celine Dion.
No a ve čtvrtek cestou vlakem domů už byla zase krásně modrá bloha a venku krásných 20 stupňů...     Příspěvek a foto: Boža

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode