INFORMACE 

Prosím vás oznamte všem vaším známým turistům, že výlet ve středu 29.4. do Horní Blatné se nekoná!       Děkuji Válek

 Šumava - Lenora - Penzion u Grobiana - 1. - 8. června 2019 
 ubytování s polopenzí 550,- (osoba/den) 7 x 550,- = 3 850, - 
 PLATIT BUDEME AŽ NA MÍSTĚ 
 odjezd: 1.6.2019 v 7.09 přes Plzeň a Strakonice-  
 ostatní na schůzi 21.5.2019 
 Helena 

 na seznamu na Šumavu: 
 Batko, Batková, Hlízová, Horáčková, Nejedlá, Březovská, Marková, Rubíková, Hejnalová, Vykouková, Andělová, Křížová, Vágnerová, Brejcha, Rechtoríková, Nováková, Fialová
 vzhledem k odhlášení 2 dvou členek - jsou 2 místa volné. 

 

 Pro případnou inspiraci zasílám záznam trasy sobotních modifikovaných 
 Šlápot. Mluvil jsem o trase s pořadatelkami v hospůdce Dřevák
  S pozdravem  Tománek    Sokolov 


 

 

 

Paní Erika Válková byla dlouholetou členkou našeho oddílu (1973). Byla vedoucí turistiky, aktivní cykloturistka a správcová na chatě „PERMONÍK“ v Českém Jiřetíně. Za svojí činnost pro turistiku získala četná ocenění.                 Čest její památce.

 

 PODĚKOVÁNÍ 

 Pane Válku, díky za krásné foto z Moravy, brouzdáte po nejkrásnějších místech, jezdila jsem tam za dcerou, když v Olomouci studovala a obrážely   jsme stejná místa. Užívejte si to do konce (jestli už nejste doma) oba dva, teď je i bezva počasí. Helena 

 

22.3. 2018       Cestu k vodopádu v ústeckém Vaňově zasypaly kameny, poškodily i opěrné zdi

U vodopádu v ústecké části Vaňov se uvolnila část rozmoklého svahu a na stezku pod oblíbenou přírodní atrakcí se sesypaly kameny. Blokují ji zhruba sto metrů pod vodopády, v místě, kde odbočuje cesta k vyhlídce Vrkoč.

V lednu 2018 byl na Výroční členské schůzi zvolen nový výbor 

 předseda:  Ing. Helena Lancová 

 mistopředseda: Ing. Milena Vágnerová 

 hospodář: Božena Holečková 

 metodik: Ing. Jan Brejcha 

 jednatel: Hannelore Nováková 

 sekretář: Věra Červená 

všem zvoleným přejeme co nejvíce úspěchů ve své práci!

 OZNAMUJEME VŠEM PŘÍZNIVCŮM TURISTIKY , ŽE;

 V neděli 4.3.2018 zemřela ve věku 80 let, náše bývalá dlohodobá 

 členka paní Anna Zajačíková 

ČEST JEJÍ PAMÁTCE !
 

 V pondělí 23.10.2017 zemřel ve věku 61 let, náš bývalý dlohodobý člen 

 pan JAN JAROŠ 

                                       ČEST JEHO PAMÁTCE !

Vzpomínka na Alenku   Přišla mezi nás a byla plná energie, smíchu, hlaholu, zpěvu.  S úžasem jsme pozorovali její nadšení pro „blbnutí všeho druhu“ – hraní divadla (Toman a lesní panna, Mrazík), tančení ( víla v baletu Labutí jezero), převlékání za Mikuláše (vánoční schůze turistů), čarodějnici (pálení čarodějnic ve Sklárně a v Janově), masky klauna (masopustní průvod), Lucie ( vánoce turistů v Janově), zpívá

ní v České vánoční mši  ….  Obdivovali jsme její vytrvalost, když s nohama plnýma krvavých puchýřů na chodidlech došla celou trasu na Chebsku, její ochotu nám ušít kostýmy. Se slzama v očích jsem přijala tu smutnou zprávu, že už tu není a už nikdy nebude. Budu na ní ale moc často vzpomínat, jako na obdivuhodného a statečného člověka, který se uměl porvat s osudem, ale bohužel svůj boj nevyhrál. Doufám, že je tam někde nahoře, že na nás čeká a bude nás jednou vítat se slovy    “Tak si konečně pořádně zabékáme!“                                           Milena Vágnerová

 

   Od  kčt  litoměřice  

Upozorňujeme,že v litoměřickém infocentru jsou k dostátní tur. známky+nálepky (omezené množství) vydané k julilejnímu padesátému výstupu dne 1.1.15 na Radobýl.

  PODĚKOVÁNÍ  OD Hany Benešové  Náčelnice Vrcholová razítka,z.s. 

Vážený pane Válku,
ráda bych Vám a vašim turistům poděkovala za příjemné setkání a podporu na vrcholu Milá dne 19.4.2014, při vynesení vrcholového razítka. Pokud jste nestihl reportáž, můžete jí shlédnout zde: https://www.ceskatelevize.cz/porady/10122978233-udalosti-v-regionech-ostrava/414231100000419-udalosti-v-regionech/ 18:18:45. 
Přeji hezký den a spoustu cestovatelských zážitků
Hana Benešová
Náčelnice Vrcholová razítka,z.s.

  PŘÍSPĚVEK od naší členky  paní  Heleny Nejedlé 

 Pane Válku, byli jsme v sobotu v Pekle, protože v termínu, co jdou naši turisté, nemohu. Bylo to úžasné, počasí ideální a jinak lidí jak na procesí... Pošlu Vám  několik fotek, pokud budete chtít, dejte je jako "upoutávku" pro náš výlet na konci měsíce. 

 PODĚKOVÁNÍ  OD    Jiřího Suchánka  

 Mám tu čest poděkovat Vám všem za náš Spolek amatérských cyklonadšenců CYKLOMOTIVA, který se vlastně zrekrutoval právě díky Vaší věřejné aktivitě a to 28.5.2005 na tehdejším Cyklovandru. Od té doby se až na dva výpadky pravidelně zůčastňujeme nejdříve Cyklovandru, a po jeho zániku jsme vzali za vděk akcí Mostecké šlápoty. Letošní, respektive dnešní se nám líbily asi nejvíc. Považujeme za velice zdařilé přesunout akci k městské knihovně, která je blízko nádraží. To umožní účast i těm přespolním. Snad jen to počasí bylo dnes trochu proti. Právě počasí odradilo některé naše členy od účasti, ale věřím, že příště pojedeme zase a s větším zastoupením.    Ještě jednou moc děkujeme a na shledanou.

  PŘÍSPĚVEK  - Propagace návhu rozhledny 

   Vážení, v příloze Vám zasíláme návrh plánované rozhledny v Nakléřově,  která by mohla (a měla) být postavena k dvousetletému výročí bitvy u Chlumce (r.1813).

    Žádáme Vás o rozšíření této myšlenky mezi co nejvíce lidí  a vítáme jakoukoliv podporu tohoto záměru.

    Děkuji a přeji hezký den
    Ing. arch. Zdeněk Havlík
    Atelier AP s.r.o.

   PŘÍSPĚVEK     MOSTECKÉ ŠLÁPOTY viděné pražskou turistkou  

  Paní Streiftauová, ještě jednou moc děkuji za pěkný pochod i za materiály, které jsem od  Vás dostala. Hned jsem je prostudovala, jsou opravdu zajímavé. Vaše město mě okouzlilo. Posílám odkaz na fotky z pochodu, kdyby jste se chtěla podívat. Přeji hezký den, Jindrová.

https://jindroval.rajce.idnes.cz/12_04_21_Mostecke_slapoty/

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode