Na prohlídku do Žatce se přihlásilo 13 turistek. Nakonec nás odjelo 11. Jupíí! Pan řidič měl dobrou náladu a všichni jsme jely do Žatce ZDARMA! Prohlídka byla zajištěna na 10.h v Regionálním muzeu K.A.Polánka. V muzeu nás mile přivítali a úvod začal promítáním videí okolo nálezu pokladu a jak dva nadšenci vyráběli repliky nalezených věcí tak, jak je asi tvořili v 11.století. Pak nás pan korpulentní průvodce dovedl do místnosti, kde se ze tmy vynořila historická nádhera!! Prohlédly jsme si ještě velikonoční výstavku a přišla na řadu kávička. Příjemná byla i malá procházka kolem vody. Tak zas někdy. Příspěvek a foto: Ilona
—————
Tramvaj do Litvínova posbírala 11 turistek. V Litvínově se přidali ještě dva, takže busem nás odjelo celkem 13. Klíny nás přivítaly hustou mlhou a jemným mrholením. Zdena, která oslavila narozeniny nám připravila milé pohoštění. Děkujeme Zdeňko! Všichni jsme ji popřáli písní Hodně štěstí…. a vydali se na TMZ. Těžba dřeva totálně zničila Kostelní cestu, takže jsme zvolili do Mníšku silnici. I přes nepřízeň počasí byla mezi turisty skvělá nálada. Došli jsme k rozhledně Jeřabina. Mlha nám sice výhled neumožnila, tak jsme se alespoň vyfotili. Polovina turistů vystoupila u Bílého sloupu a šup do známé cukrárny.
Chci poděkovat všem, že se nenechali odradit počasím a zvedli se z gauče. Díky všem, prima den! Tak zas někdy. Ilona Příspěvek a foto: Ilona
—————
Tramvají a busem do Loučné vyrazilo 11 turistů. Nástup na ŽTZ byl překvapivý. Všude leželo pořezané náletové dřevo, dříve krásná široká cesta byla rozježděná nákl. auty. Jediné plus bylo, že zem byla zmrzlá a ne blátivá. Bez úrazu jsme dorazili do hospůdky U Ondřeje v Oseku. Cílem vycházky byla prohlídka kláštera.
Po malém občerstvení jsme nastoupili na komentovanou prohlídku. Rekonstruovaný kostel na nás dýchl bezmeznou nádherou. Štuky, obrazy, zlacené sochy svatých a intarzie - prostě, povedlo se!
Komentáře pí. Jindry Labruškové byly velice poutavé a zajímavé. Výlet se líbil. Tak zas někdy. Příspěvek a foto: Ilona
—————
Směrem na Marienberg odjelo 11 turistek. Čím více jsme se blížily k Hoře Sv. Šebestiána, tím více se příroda stávala zasněženou romancí. Hned za hranicemi bus zastavila německá policie a kontrolovala obč. průkazy. U všech kontrola proběhla bez problému. V Marienbergu část turistek se prošla městem a všichni jsme se pak sešli na vánočních trhách na náměstí. Nesměl chybět bratwurst ani svařáček, popřály jsme si krásný adventní čas a do odjezdu přišla na řadu i kavárnička. Výlet splnil účel a to pohodu a dobrou vánoční náladu. Tak zas někdy. Příspěvek a foto: Ilona
—————
Ráno v Mostě na nádraží se nás sešlo 5, ráno bylo mrazivé, lehce nasněženo. V Chebu jsme si na pěší zóně prohlédli časovou osu s daty významných událostí v dějinách města od první zmínky o městě do roku 2021, na náměstí před Špalíčkem už byly nachystané stánky pro vánoční trhy, které ale začínají až příští týden a kluziště. Pokračovali jsme přes most na druhý břeh Ohře přes sportoviště s lanovým centrem a bludištěm a dostali se k přehradě Skalka. Vyšli jsme na vyhlídku Chebská stráž a šli dál k hotelu Stein, který byl, bohužel zavřený. Nicméně i tak bylo na co koukat, okolo ohrady s ovečkami, koni a v zahradě dvě lamy. Následně jsme dorazili k restauraci u Komorní hůrky, kde jsme si dali výtečnou kulajdu a pivko, vyšli ke kráteru naší nejmladší sopky Komorní hůrka, část obešli a vydali se do Františkových Lázní. Tam už po několik roků na zimu "oblékají" stromy na Národní ulici - tzv. kočkodromu - do háčkovaných "oblečků". Pokochali jsme se a jelikož byl čas akorát na vlak, nechali jsme lázeňské kavárny na příště a jeli domů. I přes lehce mrazivou teplotu byl výlet příjemný už proto, že nic nepadalo, po většinu dne nás provázela modrá obloha a místy i sluníčko. Ppříspěvek a foto: Boža
—————
Jelo nás přihlášených 7 členů + 2 nečlenové, na místě jsme potkali další dva členy, kteří si vše zařizovali sami. Ve čtvrtek jsme dorazili, ubytovali se a zaregistrovali, porozhlédli se po Žďáře a šli spát, protože ráno před osmou jsme vyráželi na přihlášené autobusové zájezdy. Trasa: hrad Pernštejn, kde bylo, bohužel, otevřené jen první nádvoří, pak jsme si jeli prohlédnout krytý dřevěný most v Černvíru, následoval oběd a po něm trasa cca 6 km přes zříceniny Zubštejn a Pyšolec do obce Vír, kde na nás už čekaly autobusy. Počasí bylo obstojné, trochu mrholilo, ale po ředchozích deštích byla trasa přírodou trochu blátivá, kolem Pernštejna byl terén trochu komplikovanější, z kopce kluzký, na což doplatil jeden účastník, který po uklouznutí spadl ze svahu a zranil se, musel pro něj letět vrtulník. Naštěstí se nejednalo o nikoho z našich. Druhý den byla pochody v délce 8-50 km, my jsme si vybrali 13 km kolem Žďáru přes Zelenou horu. Bylo chladno, větrno, opět chvíli trochu mrholilo. No a v neděli jsme se vzbudili do lehce zasněženého ráno, ale než jsme šli na vlak domů, byl sníh pryč. I přes ne úplně nádherné počasí a nepříjemný zážitek z pátečního úrazu se nám výlet líbil a už jsme vymýšleli, jak to uděláme příští rok, kdy bude Poslední puchýř v Krásné Lípě. Příspěvek a foto: Boža
—————
Za chladného a částečně prosluněného dne si 9 turistů prohlédlo Staré Bohnice s léčebnou a kostelem sv. Václava. Cesta pokračovala podél paneláku s nejdelší chodbou v ČR. Prokličkovali jsme mezi domy a vstoupily do území Velké skály 314 m. Pokračovali jsme stále krásně udržovaným lesem, kde jsme i posvačili. Sestoupili jsme cestou zavátou listím k Přírodní památce Havránka a Haltýř. Podél potoka krásnou a pohodlnou cestou se dostaly do čtvrti Troja. Zde si prohlédli vilu Věry Chytilové a přes Trojský most došli na nádraží v Holešovicích. Příspěvek a foto: jiva
—————
9 turistek nastoupilo do vlaku směr Kostomlaty p. Milešovkou. Z náměstí jsme mírně stoupaly po ZTZ ke zřícenině hradu Sukoslav. Tam jsme zjistily, že k žádným změnám oproti minulému roku nedošlo, tak jsme trochu posvačily a vydaly se do Ohníče. Místo sněhu na nás sv. Martin poslal déšť a zdravotní potíže na jednu z turistek, které jsem vyřešila odvozem do zdr. zařízení. Čas do odjezdu domů nám jistila jako vždy hospůdka. Tak zas někdy. Příspěvek a foto: Ilona
—————
Jede nás 14. V Lenešicích jsme okoukly zrenovovaný zámek a kostel sv. Šimona a Judy. Na červeném vrch opekly donesené buřty a zapily čepovaným pivkem. Přes Dobroměřice jsme došly do Loun. Na hezkém lounském náměstí jsme se všichni sešly a ještě stihly navštívit místní cukrárnu. Krásné počasí nás provázelo celý den. Domů jsme dorazily už skoro za tmy. Příspěvek a foto: HeLa
—————
Na začátku výletu jsem nás spočítala a došla k číslu 13, navrhla jsem proto, že je to nešťastné číslo, tak ať jdou sami, já že se oddělím a půjdu si po svých, nesetkalo se to ale se souhlasem, tak jsem vycházku odvedla... :-D Naštěstí se ukázalo, že 13 není žádné nešťastné číslo, nic zlého se nestalo, naopak se nám ukázal podzim ve všech svých krásných barvách. Poté, co jsme prošli tunelem pod dálnicí už jsme šli loukami s krásnými výhledy, nekolikrát jsme viděli i hezky jasně Děčínský Sněžník. Některé účastnice si z výletu přinesly i houbové dárečky. Poté, co jsme dorazili do Petrovic jsme si vybírali mezi restaurací ve letadle a Retro restaurací, abychom zjistili, že v obou jsou ceny pro Němce, nicméně hodinu do příjezdu autobusu jsme nějak strávit potřebovali, tak jsme nějakou konzumaci udělali.. Příspěvek a foto: Boža
Vytvořeno službou Webnode